Knygos „Prieš visus vėjus“ pristatymas Ignalinos bibliotekos kiemelyje

Birželio 15 d. Ignalinos viešosios bibliotekos  kiemelyje pristatyta vyskupo Jono Kaunecko prisiminimų knyga „Prieš visus vėjus“, pasakojanti autoriaus gyvenimo istoriją. O istorija tikrai įdomi, turtinga ir kupina iššūkių.  Į susitikimą atvyko ir autorius, vyskupas Jonas Kauneckas, ir Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotoja, filologė Albina Saladūnaitė. Ji pradėjo renginį jautriai papaskodama  apie gimtąjį ekscelencijos Jono Kaunecko kraštą, nelengvą iš  Trajoniškio (Pasvalio raj.) kilusio berniuko kelią į kunigystę.  Gerbiama Albina pasiūlė kiekvienam perskaityti bent jau knygos įžangą, kuri padaro įspūdį visiems, netgi jaunimui, nors paprastai šis išvis nelabai linkęs skaityti tokio pobūdžio literatūrą.

Vėliau apie save kalbėjo pats vyskupas J. Kauneckas, jis pasakojo apie tai ką studijavo, kur ir kuo dirbo, kol pagaliau 1972 m. jam buvo leista mokytis  Kauno tarpdiecezinėje kunigų seminarijoje, o 1977 m. gegužės 22 d. Kauno arkikatedroje įšventintas kunigu. Iki tol buvo įgyta melioratoriaus specialybė Panevėžio hidromelioracijos technikume, neakivaizdžiai studijuota vokiečių kalba Maskvoje, lietuvių kalba Vilniaus universitete. Taip sunkiai pasiektos Studijos Seminarijoje J. Kauneckui ėjosi lengvai, jis daug skaitė, redaktoriavo Seminarijos sienlaikraštyje. Nelengvas buvo ir dvasininko gyvenimo kelias – užmezgusi draugystė su kunigais Alfonsu Svarinsku, Sigitu Tamkevičiumi, Juozu Zdebskiu, atvedė į bendrą kova už lietuvybę, tautinį identitetą, o vėliau ir įkuriant katalikų komitetą Tikinčiųjų teisėms ginti.

Knygos pristatyme dalyvavo ir būrelis Ignalinos krašto kunigų. Prisiminimais apie vyskupą, tada dar studentą Joną Kaunecką, dalinosi buvęs Seminarijos bendrakursis, Mielagėnų Šv. Jono Krikštytojo parapijos dvasininkas Marijonas Savickas.  

Baigiantis renginiui Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė dėkojo svečiams ir įteikė atminimo dovanos vyskupui Jonui Kauneckui bei kolegei iš Panevėžio Albinai Saladūnaitei.

Gražus saulėtas vakaras tarsi kvietė dar neskubėti iš bibliotekos kiemelio: vieni laukė autoriaus autografų, kiti bendravo su svečiais ar tarpusavyje…  

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.