POEZIJOS IR MUZIKOS VIDURVASARIS

Ant lūpų grūdo skonis pasilieka –
Vidurvasaris.
Bet jau baigias liepa.

Justinas Marcinkevičius

Justino Marcinkevičiaus eilėmis liepos 21 d. Kazitiškio bibliotekoje prasidėjo literatūrinė-muzikinė popietė „Poezijos ir muzikos vidurvasaris“.  Tą dieną į svečius su savo poezija, dainomis ir pasakojimais atvyko Ignalinos viešosios bibliotekos literatų klubo „Lelija“ nariai. Klubo istoriją trumpai papasakojo bibliotekininkė Laima Banienė. Popietę savo eilėmis pradėjo jauniausia šio klubo poetė Vaiva Kaladinskienė. Po jos sekė jautrios Linos Kovalevskienės eilės. Olgos Paukštienės gitaros garsai nuskraidino į vasaros lietų ir svajones… Bronius Šablevičius rašo haiku stiliumi. Jis papasakojo, kad šiuose trumpuose eilėraščiuose – gili prasmė ir asmeniniai išgyvenimai. Kiekvienas jo perskaitytas eilėraštis vertė susimąstyti.  Liudgarda Savickaitė dalijosi prisiminimais apie savo gimtąjį Didžiasalį ir Tverečių. Jos eilėse pirmoji meilė, prabėgusių dienų prisiminimai. Šiltai sutiktas Kazitiškio krašto kūrėjas Vidmantas Lisauskas. Savo eilėse jis prisiminė vaikystę, Tolimėnų kaimo mokyklą, niūrius visai Lietuvai tremties metus. Dalia Savickaitė kalbėjo apie savo išleistas knygas. Jose rašoma ir apie Kazitiškio kraštui brangius ir artimus žmones: Rimantą Klimą, Antaną Truskauską, buvusios Kazitiškio girininkijos darbuotojus. Rašytojai  liūdna, kad nebeliko urėdijų, nebeliko žmonių, dirbusių mūsų gamtai, mūsų miškams. Kvietė susirinkusius  rašyti savo giminės istorijas, savo kaimų istorijas, nes po penkiasdešimt ar daugiau metų tai bus informacija, kurią mažai kas prisimins.

Bendravimas, buvimas kartu neprailgo, nors užtruko vos ne dvi valandas. Už lango ošė Kazitiškio parko medžiai, nulijo lietus… O atėję į muzikinę popietę džiaugėsi  lelijiečių eilėmis, dainomis ir pasakojimais. Ačiū Jums rašantys, kuriantys ir dalijantys savo mintis ir jausmus mums.

Kazitiškio bibliotekos bibliotekininkė Dalia Koršul

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.