Kraštiečio poeto Vlado Vaitkevičiaus knygos pristatymas Kazitiškyje

Saulėtą rugpjūčio popietę Vladas Vaitkevičius Kazitiškyje pristatė  naują savo knygą „Dabar viskas kitaip“. Gimęs ir augęs Tartoko kaime V. Vaitkevičius gimtojo Kazitiškio krašto nepamiršta ir dabar. Jo išleistose poezijos knygose galime rasti eiles apie tėviškę, jos žmones ir gamtą. O kiekvienas eilėraštis, pasak autoriaus,  gimsta skirtingai. Kartais trūksta vieno žodžio ir jo gali neatrasti mėnesį ir daugiau. Greičiausiai gimęs eilėraštis buvo sukurtas po pirmojo susitikimo su žmona Birute. O kitiems reikėjo laiko atrasti tinkamą mintį ar žodį.

Knygos „Dabar viskas kitaip“ pristatyme dalyvavo redaktorius Romas Bacevičius, literatūros kritikas Tomas Vyšniauskas. Eilėraščius skaitė Birutė Kairaitytė-Vaitkevičienė. Dainomis susitikimą pagyvino bardas Aleksandras Ravve.

Į T. Vyšniausko kvietimą paskaityti savo kūrybos eiles atsiliepė Ignalinos viešosios bibliotekos literatų klubo „Lelija“ narės Vaiva Kaladinskienė ir Rimutė Skunčikienė. Džiugu, kad susitikime su kraštiečiu poetu V. Vaitkevičiumi dalyvavo ne tik kazitiškiečiai, bet ir  Daugėliškio, Dūkšto, Ignalinos, Rimšės ir Vidiškių bibliotekų skaitytojų klubų nariai.

Baigiantis susitikimui V. Vaitkevičių sveikino ir jam dėkojo Kazitiškio seniūnas Drąsutis Jelinskas. Ilgametė Kazitiškio bibliotekos bibliotekininkė Gendrika Servutienė linkėjo kūrybinės sėkmės. Stanislovas Kasperavičius džiaugėsi poeto ryšiu su gimtuoju kraštu, jo asmenine biblioteka, dovanota  Kazitiškio bibliotekai. Ji pasipildė dar bent šimtu poeto knygų.

Vladas Vaitkevičius džiaugėsi bendryste su kraštiečiais ir jaunystės draugais. O Kazitiškio parko medžiai ošė, tarsi kviesdami poetą dar ne kartą grįžti į gimtąjį kraštą.

Kazitiškio filialo vyresn. bibliotekininkė Dalia Koršul

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.