Gimnazistai bibliotekoje žiūrėjo „Nepatogaus kino“ filmus

Spalio 18–19 d. bibliotekoje lankėsi Ignalinos Č. Kudabos gimnazijos moksleiviai, jie dalyvavo festivalio „Nepatogus kinas“ filmų peržiūroje. Gimnazistai rinkosi šių dienų jaunimui  ir visuomenei aktualius šių filmus. III a klasės gimnazistai žiūrėjo filmą „Stand-up‘as karo zonoje“ (rež. Cristopher Walter). Tai filmas apie keturis Ukrainos stand-up komikus, kurie pasitelkdami juoką kaip dar vieną ginklą prieš agresorių, leidžiasi į turą po savo niokojamą šalį. Po filmo gimnazistai dalinosi mintimis kaip humoras gali pagelbėti arba bent kažkiek pakeisti situaciją, savijautą būnant karo zonoje, kai aplink daug nežinomybės, kokie jausmai kyla žiūrint karo vaizdus ar galėtų patys ištverti tokias situacijas. Žiūrėti filmus, skaityti knygas karo tema yra viena iš priemonių apie tai kalbėtis su paaugliais.

Kitą dieną III b klasės gimnazistai žiūrėjo filmą „Ir karalius pasakė: koks fantastiškas prietaisas!“ (rež. Alex Danielson, Maximilien Van Aertryck). Tai koliažinis filmas pasakojantis judančių vaizdų istoriją. Nuo pirmųjų filmų ir nuotraukų iki šiandieninio Holivudo, Instagram ir daugiau nei 45 milijardų fotoaparatų visame pasaulyje. Po filmo gimnazistai kartu su bibliotekininke, mokytojomis kalbėjo apie tai, ką reiškia nuolatos būti apsuptam dėl mūsų dėmesio konkuruojančių vaizdų, kaip kitomis akimis pažvelgti į aplinkui dominuojantį  vizualumą ir visame tame pamatyti kontekstą. Dažniausiai kameros žvelgia į mus, tačiau ką galima pamatyti atsitraukus ir kritiškai pažvelgus atgal į kamerą?

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.