Rašytojui Juozui Paukšteliui atminti

Minint lietuvių rašytojo, dramaturgo, vertėjo Juozo Paukštelio 125-ąsias metines, kovo 7 d. Dūkšto bibliotekoje vyko videofilmo „Kaimynai“ peržiūra. Režisieriaus Vidmanto Bačiulio filmas, sukurtas  pagal to paties pavadinimo romaną. 1939 m. pasirodęs romanas ,,Kaimynai“ buvo pripažintas, kaip geriausias tais metais išėjęs lietuvių romanas. Pačio rašytojo įsitikinimu šis romanas lėmė jo, kaip kūrėjo likimą, pelnė jam talentingo rašytojo vardą.  Romanas lyginamas su Žemaitės  „Petru Kurmeliu“ ir Krėvės „Raganiumi“.

Romane „Kaimynai“ vaizduojamas  Lietuvos kaimas su visais tam laikotarpiui būdingais reiškiniais, kaimų skirstymųsi į vienkiemius, bankų paskolomis, kaimo jaunimo vaikymųsi naujoviškų madų. Romano centre   nelygios socialinės padėties žmonių meilės istorija ir nelaimingos vedybos  paremtos turtiniais išskaičiavimais.   Turtingos ūkininkės Luknienės sūnus Jonas   įsimyli neturtingų nuomininkų Klybų dukrą Salomėją.  Šalia vaizduojama turtingų ūkininkų Balzarų dukros Pilės  ir felčerio tariama meilė.  Romano  išeities taškas, Salomėja Klybaitė išteka už meistro Indreikos, o Jonas Lukna veda Pilę Balzaraitę. Bet savųjų gyvenimų jie taip ir nesukuria.  Renginio dalyvės diskutavo, ar gali būti laimingos vedybos, paremtos turtiniais santykiais. Jų nuomone, gyvenime, kaip ir romane, viską lemia žmogaus charakteris, jo gebėjimas prisitaikyti.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.