Bendruomenės šventė: kaip kuriame naujas tradicijas?

Birželio 11 d. Aristravėlės dvare, Rumšiškėse (Kaišiadorių r.), vyko programos „Dialogų bendruomenės“, skirtos vietos bendruomenių stiprinimui, veikiant kartu su kultūros organizacijomis, pristatymo renginys. Renginį vedė organizacijos „Kūrybinės jungtys” vadovė Aurelija Plukė. Pranešimą apie tradicijų aktualizavimą šiandienos bendruomenėms skaitė dr. Aistė Lazauskienė (Lietuvos etnografijos muziejaus), darbo su jaunais žmonėmis patirtimi „Kaip iš naujo permąstyti Užgavėnes?” dalijosi “Pojūčių teatro” įkūrėja, režisiere, „Kūrybinių jungčių” kuriančioji praktikė Karolina Žernytė, apie tai kas kuria bendruomenės jausmą kalbėjo Narmin Aliyeva, iniciatyvos „SPEAK Lithuania” įkūrėja. Diskutuota kaip tradicines šventes aktualizuoti ir paversti bendruomenes stiprinančiomis ir jungiančiomis. Dalintasi gerąja naujų tradicijų bendruomenėse kūrimo patirtimi. Pristatytos bendruomenės tyrinėjimo patirtys ir sukurti įvykiai Vilniuje, Klaipėdoje, Ignalinoje.
Apie ignalinietiškas patirtis ir baigiamąjį renginį Ignalinoje – žygį „Šildyti jausmą” papasakojo Loreta Aleknienė. „Dialogų bendruomenės“ organizuotas renginys buvo puiki proga ir naujos galimybės užmegzti ryšius su įvairių kultūros organizacijų atstovais bei aktyviais bendruomenių lyderiais, naujoje aplinkoje išbandyti praktines bendrakūrybos metodų dirbtuves.
Programą įgyvendina „Kūrybinės jungtys” kartu su Britų taryba Lietuvoje. Tai yra strateginės programos „People to People“ dalis.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.