Medijų ir informacijų raštingumo mokymai Vidiškių bibliotekoje

Birželio 12 dieną Vidiškių bibliotekoje vyko medijų ir informacinio raštingumo (toliau – MIRKT) mokymai, kuriuose dalyvavo Vidiškių gimnazijos moksleiviai ir matematikos mokytojas Dainius Vaitkevičius. Bibliotekininkė Dalė papasakojo, kad  MIRKT  tai  yra būtinosios kompetencijos (žinios, gebėjimai ir nuostatos), padedančios kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų informaciją ir atrinkti patikimos informacijos šaltinius.

Tą dieną su moksleiviais buvo kalbama apie saugumą internete bei kaip apsaugoti asmeninę informaciją. Buvo rodomas vaizdo įrašas iš ciklo ,,Pažink medijas su Klaudija“, kuriame aktorė Emilija Latėnaitė  apžvelgia iškilusius klausimus apie socialinių medijų pavojus internete, įvairias skleidžiamas melagienas (take news), autorių teises ir kitas informacinio raštingumo temas.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.