Senovinis sviesto mušimas

Vieną liepos trečiadienį Dysnos  filiale vaikai ir suaugę dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Senovinis sviesto mušimas“, kurį vedė bibliotekininkė Vanda Laurinavičienė. Vaikai susipažino su sviesto gaminimo procesu: plovė senovinę sviestmušę, pylė grietinę, patys mušė, plovė, kol pavyko pagaminti gražų geltoną sviestą. Tada, senoviniu įrankiu, sviesto gumului buvo suteikta formą. O tada jau buvo ragaujamai su juoda duona  ir arbata. Kai kurie vaikai sviestą sūdė druska, kiti saldino cukrumi. Lygino su pirktiniu sviestu, vertino.

 Visi tądien  grįžo  į namus  ne tuščiomis, parsinešė savo  rankomis mušto sviesto. O kiek garų emocijų patyrė  susipažinę su vienu iš darbų, kurį kažkada dirbo jų  proseneliai  ir seneliai.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.