Paminėta Baltosios Lazdelės diena

Spalio 15 d. Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko popietė skirta Pasaulinės Baltosios lazdelės dienai „Baltoji Lazdelė – aklųjų geriausia draugė“. Kasmet minima ši diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į regėjimo negalią turinčių žmonių problemas, informuoti apie regos  sutrikimo priežastis ir pagerbti šių žmonių pasiekimus. Baltoji lazdelė yra viena svarbiausių regos negalią turinčių žmonių priemonių, suteikianti savarankiškumo ir judėjimo laisvės.

Džiugu, kad į biblioteką rinkosi tie žmonės, kurie supranta aklųjų ir silpnaregių problemas. Smuiko melodija popietę pradėjo Justinas Bečalis, Edvinas Juraitis pristatė savo knygutę „Gyvenimo valdovas“. Popietėje viešėjo Ignalinos rajono aklųjų ir silpnaregių draugijos filialo vadovė Stasė Kulvietienė ir  Ignalinos sveikatos biuro specialistės Neringa Patiejūnaitė ir Natalija Kovalenko. Specialistės rodė, kaip daryti akims mankštą, kai jos pavargusios. Jos popietės dalyviams uždavė visokių klausimų apie akis, akyse atsirandančias ašaras ir kt. Sužinojome daug apie akių priežiūrą. Daug kalbėjo ir Ignalinos rajono aklųjų ir silpnaregių draugijos filialo vadovė Stasė Kulvietienė, rodė baltąją  lazdelę, paaiškino kaip ja naudotis. Ji sakė, kad per paskutinį dešimtmetį įvyko ir svarbių pokyčių – atsirado naujų techninės pagalbos priemonių, navigacijos programų, palengvinančių neregių judėjimą. Taip pat kinta visuomenės požiūris, daugėja regėjimo negalią turintiems žmonėms pritaikytų paslaugų ar pramogų. Viešnia rodė ir kitas naujas techninės pagalbos priemones laikrodžius, telefoną, vandens matuoklį, kraujo spaudimą matuojantį aparatą ir kt. pritaikytus akliesiems ir silpnaregiams. Popietei einant į pabaigą buvo padėkota viešnioms ir renginio dalyviams Justinui Bečaliui ir Edvinui Juraičiui. Popietės dalyviai gurkšnodami arbatą, vaišindamiesi saldainiais klausėsi Justino Bečalio grojamo muzikinio kūrinio.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.