Ignalinoje Roberto Petrausko protų kovos ir įvairios edukacinės dirbtuvės

Šį trečiadienį, rugsėjo 16 d., Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje organizuoja renginį ir kviečia Ignalinos miesto gyventojus nemokamai pasigaminti medžiaginių apsauginių veido kaukių, sužinoti, kaip antram gyvenimui prikelti pabodusius drabužius, iš nebenaudojamos medienos pagaminti inkilus bei iš apylinkėse surinktų šiukšlių sudėlioti vartojimo įpročių dėlionę. Vakare vietos bendruomenės nariai raginami suburti 5-ių asmenų komandas ir drauge su protmūšių organizatoriumi bei vedėju Robertu Petrausku dalyvauti įtraukiančiose protų kovose.

Anot Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo Arnoldo Pranckevičiaus, toks renginys organizuojamas siekiant skleisti žinią apie Europos Sąjungos indėlį kovojant su klimato kaita, užtikrinant aplinkos apsaugą ir biologinę įvairovę. Renginio dalyviams siekiama suteikti praktinių žinių, kurios skatintų vartoti atsakingai, nes augančios vartojimo apimtys neišvengiamai didina aplinkos užterštumą. O norint kurti saugią ir švarią aplinką šią problemą riekia spręsti vieningai.

„Tikiu, jog mano su aplinkos apsauga ir ekologija susijusios protų kovos paskatins įvairaus amžiaus žmones pagalvoti apie savo indėlį kuriant tvarią aplinką ne tik sau, bet ir ateities kartoms. Juk iš tiesų daugelis žino, kaip svarbu saugoti gamtą ir vartoti atsakingai, tačiau svarbu neužsisėdėti ir šias žinias nuolat gilinti“, – įsitikinęs Robertas Petrauskas.

Protų kovos su Robertu Petrausku vyks rugsėjo 16 d. 16:00–18:00 val. Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Jose galėsite ne tik smagiai praleisti trečiadienio vakarą, bet ir pagilinti savo žinias apie ekologiją bei aplinkosaugą. 5-ių asmenų komandas registruokite elektroniniu paštu EKOPROTAI@showart.lt

Taip pat trečiadienį 11 val. Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje žygio „Už švarią Lietuvą!“ meistrų komanda visiems norintiems padės iš nebenaudojamos medienos pagaminti inkilus paukščiams. Vietos bendruomenės nariai raginami savo aplinkoje surasti jau nebereikalingų lentų ir jas atsinešti į dirbtuves.

12 val. vyks susitikimas su žygio „Už švarią Lietuvą!” dalyviais. Žygeiviai pasidalins žygio įspūdžiais ir kvies  padiskutuoti apie mūsų bendrų namų saugojimą bei darnios aplinkos kūrimą.

12:30–16:00 val. žygio dalyviai kvies dėlioti „Vartojimo dėlionę“, kuri atskleis perteklinio vartojimo  problemas ir mūsų kasdienius įpročius.

13:00–14:00 val. socialinio verslo TEXTALE įkūrėja, aplinkosaugininkė Viktorija Nausėdė kvies į paskaitą „Turtai mūsų drabužinėse: faktai, pramanai ir galimybės. Kur dedate nereikalingus drabužius?“.

14:30–15:30 val. vyks TEXTALE apsauginių kaukių dirbtuvės, kuriose savo rankomis bus galima susikurti daugkartinė medžiaginę kaukę iš TEXTALE atsivežtų įvairiaspalvių audinių likučių. Vietų skaičius ribotas. Registracija vykdoma labas@textale.lt  

Visi renginiai nemokami.

Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/234220187983221/

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.