Kraštietės Ninos Paškovskos tapybos darbų paroda „Atgaivintos drobės“

Jau greitai, rugpjūčio 6 d. 16 val.,  Ignalinos bibliotekoje bus atidaryta kraštietės Ninos Paškovskos personalinė tapybos darbų paroda. Maloniai visus kviečiame į atidarymą. Kartu su Nina bus žurnalistas Adam Cioch (Lenkija) ir visuomenininkas Piotr Reiner (Lenkija).

Parodą galima bus aplankyti iki rugpjūčio 12 d.

Dailininkė gimė Ignalinoje, augo inteligentų šeimoje: mama dėstė chemiją, tėvas dirbo geležinkelio stoties viršininku. Paškovskių giminės šaknys – kilmingi dvarininkai.
Tapyti ji pradėjo dar ikimokykliniais metais. Šio meno ją mokė senelis Aleksandras Paškovskis (Alexander Paszkowski), itin mėgęs tapybą. Piešdavo ji mokykliniuose sąsiuviniuose, per matematikos, fizikos, chemijos pamokas.

Specialiai meno dalykų nesimokė. Vilniaus universitete baigė pedagogikos ir psichologijos studijas. Nuo 2005 m. balandžio gyvena Varšuvoje. Ninos Paškovskos kūrybą ypač paveikė pažintis su prof. Janu Reška (Jan Reszka). Draugiški ryšiai su profesoriumi leido tapytojai tobulėti ir lėmė kūrybinio kelio kryptis. Naujausi dailininkės darbai tapyti siurrealistiniu stiliumi. Tėviškė – Lietuva – yra vienas svarbiausių jos įkvėpimo šaltinių. Vis prisimenamos Vilniaus gatvelės, nepakartojamas lietuviškos gamtos grožis jaudina vaizduotę ir tampa naujų drobių siužetais. Jau dirbant Varšuvoje buvo sukurta serija paveikslų apie Lietuvą. Daugelis drobių jau pasklido po asmenines kolekcijas ir Lenkijoje, ir užsienyje.

https://www.ninapaszkowska.pl/

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.