Gimnazijoje viešėjo gausus rašytojų būrys

Všį „Meno bangos“ ir jos įkūrėjai rašytoja Gintarė Adomaitytė bei Marius Kraptavičius nuolat rašo įvairiausius kultūros projektus ir juos įgyvendina Ignalinoje. Mums labai džiugu, kad į tuos projektus įtraukiama ir mūsų gimnazija. Didžiasalio gyvenvietės biblioteka taip pat nebe pirmą kartą sulaukia įdomių susitikimų su garsiais kultūros žmonėmis. Tad šį kartą bendras šios bibliotekos ir mokyklos renginys įvyko gimnazijoje.
Į rezidenciją „Ignalinos pasakos“ „Meno bangos“ sukvietė gausų žinomų kūrėjų būrį iš visos Lietuvos. Rudens lygiadienio dieną jie atvyko susitikti su mūsų vienuoliktokais ir mokytoja Nijole Keraitiene. Gimnazijoje viešėjo ir savo kūrybą skaitė bei kalbėjosi su mokiniais rašytojai Daina Opolskaitė, Ilona Ežerinytė, Rasa Milerytė, Daiva Molytė, Darius Rekis, Virgis Šidlauskas, Ona Jautakė bei projekto vadovė Gintarė Adomaitytė. Virgis Šidlauskas – žurnalo „Laimiukas“ redaktorius, be to, puikiai groja gitara ir dainuoja savo kūrybos dainas. Žinoma, jis sulaukė ypač šiltų aplodismentų. Darius Rekis paskaitė savo kurtos slemo poezijos – tai sparčiai Lietuvoje populiarėjanti ekspresyvi kūryba, poezijos varžytuvės, kur nugalėtoją renka klausytojai. Kitos kūrėjos paskaitė ištraukų iš kūrinių, parašytų šioje rezidencijoje ištraukus burtus, kokia tema teks. Tad girdėjome pasakojimų apie Palūšę, Meironis, Vilkakalnį, eilėraščių apie lelijas ir kitokių įdomybių. I. Ežerinytė, nemaža metų mokytojavusi, pasidalino, iš kur semiasi įkvėpimo kurti. Pasak jos, vilioja galimybė kuriant gyventi vis kito veikėjo gyvenimą, tarsi įlįsti į paauglio kailį, pabandyti pasaulį vertinti iš jo pozicijų. D. Opolskaitė, daugelio literatūros premijų laureatė, kurios kūriniai išversti bene į aštuonetą kalbų, kalbėjo apie vidinės žmogaus erdvės pajautimą. Kilusi iš Vilkaviškio, kūrybinio kelio pradžioje jautė, kad nedideliame miestelyje jai maža erdvės, tačiau pamačiusi pasaulio suprato, kad visa, kas svarbiausia, žmogus gali susikurti savo viduje. Šis susitikimas iš tiesų gerokai praplėtė jame dalyvavusių akiratį ir bendrą kultūros erdvę. Dėkojame „Meno bangoms“ už kvietimą bendradarbiauti. Smagu, kad kultūros ir meno bangos pasiekia ir ryčiausią Lietuvos pakraštį. O bibliotekininkės Audronės Filipavičienės projekto vadovei Gintarei įteikti jurginai tegu ilgai žydi ir įkvepia kūrybinę ugnelę.


Nijolė Keraitienė

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.