Sekmadienio vakaras Palūšėje: „Kino karavano“ lauko kino teatras, nemokami filmų seansai ir diskusija su žinoma turinio kūrėja

Didžiausia vasaros kino ekspedicija, aplankysianti 40 Lietuvos miestų ir miestelių bei surengsianti daugiau kaip 100 seansų po atviru dangumi, savo kelionę tęsia Palūšės kopoje, kur rugpjūčio 14 dieną, nuo 16 valandos visus Palūšės gyventojus ir svečius pakvies į trijų filmų – „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“, „Blogiausias žmogus pasaulyje“ ir „Toro“ – peržiūras lauko kino teatre su dideliu skaitmeniniu LED ekranu Palūšės kopoje. O po anime filmo „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“ seanso lauks susitikimas su vaikų ir jaunimo turinio redaktore Aiste Jūre.

Gerumo ir empatijos persmelktas „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“

Animacijos meistras Mamoru Hosoda filme visai šeimai „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“ tyrinėja patyčių ir paaugliško nerimo temas, žmogaus autentiškumą bei internetinį toksiškumą. Suzu yra kukli 17-metė moksleivė, gyvenanti atsiskyrusi su tėvu kalnų kaimelyje. Bet kai prisijungia prie virtualaus pasaulio „U“, ji virsta Belle, pasaulinio garso dainininke, turinčia daugiau nei penkis milijardus sekėjų. Droviajai Suzu sunku gyventi šį dvigubą gyvenimą. Netrukus ji sutinka paslaptingą – žavingą ir baugų – padarą.    

Smagiausias filmas apie šiuolaikybę „Blogiausias žmogus pasaulyje“

Žiūroviškiausiu filmu šių metų „Kino pavasaryje“ išrinktas „Blogiausias žmogus pasaulyje“ (rež. Joachimas Trieras) – turbūt smagiausias ir tiksliausias festivalio filmas apie šiuolaikybę. Pagrindinei filmo veikėjai Džiuli tuoj trisdešimt, o jos gyvenimas – egzistencinė netvarka. Atsidūrusi kryžkelėje ji turi apsispręsti: sutikti su savo vaikino noru kurti šeimą ar leistis į naujus potyrius su netikėtai sutiktu žavingu nepažįstamuoju. O gal kai kuriems pasirinkimams jau per vėlu?  

Milžiniška musė lakoniško absurdo komedijoje „Toro“

„Draugelių komedijoje „Toro” Quentinas Dupieux pasiekia naujas žanro aukštumas, derindamas neatkartojamą lakonišką absurdą su filmų „Bukas ir bukesnis” bei „Didysis Lebovskis” stiliumi“, – apie filmą sako „Kino pavasario“ programos sudarytojas Andrei Tănăsescu. Ekscentriškos ir ne vieną žiūrovą nustebinsiančios stilingos absurdo komedijos centre – pajūrio šlaistūnas Maniu ir jo bičiulis Žanas Gabas. Už 500 eurų gavę nuvežti lagaminą iš taško A į tašką B, automobilio bagažinėje randa gigantišką musę. Šis netikėtumas pakeičia draugų planus ir įkvepia genealų planą praturtėti.  

Jau devintąjį kartą „Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ visai vasarai išvyksta į ilgiausią kino kelionę po Lietuvą, kurios metu gražiausiuose šalies kampeliuose rodo autorinį kiną, kviečia į susitikimus ir pokalbius su kūrėjais, savo sričių specialistais bei kiekvienam atėjusiam dovanoja kino žiūrėjimo patirtį praplečiantį vakarą.   

Esant blogam orui, renginys gali būti perkeltas į kitą vietą. Apie pasikeitimus organizatoriai informuos Facebook paskyroje – sekite informaciją. 

Visi „Kino karavano“ seansai – nemokami.  

Daugiau informacijos apie renginį: www.kinokaravanas.lt.

„Kino karavanas“ įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.