Bibliotekoje svečiavosi Juozas Gaižauskas

Ignalinos viešojoje bibliotekoje  – lauktas šiltas vakaras – svečiavosi aktorius, rašytojas, dainų kūrėjas, keliautojas Juozas Gaižauskas.  Pilnutėlei salei jo asmenybe ir kūryba besidominčių žmonių jis kalbėjo apie savo didelio populiarumo sulaukusias knygas, dainavo dainas ir dalijosi nedideliais vaikystės, kelionių, susitikimų, įvairių patirčių blyksniais.

Per kelis  metus parašytos keturios knygos, iš jų trys piligrimystės idėją įvairiomis jos prasmėmis skleidžiantys romanai, pelnę kinematografiškiausio kūrinio titulus, leidžiami vis naujais tiražais,  daugybė renginių, pristatymų ir tūkstančiai gerbėjų skaitytojų,– to aktorius  neplanavo ir neįsivaizdavo. Rašyti knygų jis nė neketino, kol neišsiruošė į savo gyvenimą pakeitusią kelionę – šv. Jokūbo kelią.

Literatūros pasaulyje J. Gaižauskas debiutavo 2020 m.  su knyga – „Dievas su šlepetėmis“. Tai atviras ir nuoširdus dienoraštis apie piligrimystę, kelionėje patirtus išbandymus ir atradimus, santarvės su savimi, Dievu ir gyvenimu paieškas. Netrukus pasirodė ir antroji, mistiško atspalvio knyga „Tigras, glostantis pėdas“, nukelianti skaitytoją į Astūrijos kalnus, Afrikos dykynes ir Islandijos ledynus. Trečiojoje knygoje  „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“ kūrybiškai susipina  paties autoriaus kūrybinės mintys ir  Vytauto Mačernio poezija.  Pristatyta ir pati naujausia knyga ,,Pasibaidęs Dievo žirgas”. Kaip sakė autorius, tai neįtikėtinos įtampos kupina istorija apie meilę, tikėjimą, neviltį, skausmą, užmarštį ir atmintį.  Vienas svarbus atsakytas klausimas gali sugrąžinti atmintį… Tik kaip jį prisiminti? Knyga sulaukė išties didelio populiarumo – knygų mugėje ji tapo perkamiausia grožinės literatūros knyga. Ignaliniečiai turėjo progą nusipirkti ir šią, ir kitas J. Gaižausko knygas su jo autografu.

Svečiui už gražų laiką kartu dėkojo bibliotekos Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Virginija Mesriopian. O jis dėkojo visiems atėjusiems.

parengė Lina Kovalevskienė

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.