Paminėta knygnešio diena

Balandžio 3 dieną  klubo „Rudenėlis“ nariai minėjo Knygnešio dieną. Lietuvoje kovo 16-oji oficialiai paskelbta Knygnešio diena. Tą dieną pagerbiami mūsų tautos gimtosios kalbos ir rašto sergėtojai bei skleidėjai – knygnešiai. Keturiasdešimt metų galioję carinės Rusijos valdžios draudimai siekė surusinti lietuvių tautą, visai sunaikinti lietuvišką žodį. Į kovą už tautos kalbos ir rašto išsaugojimą stojo ne tik dvasininkai bet ir paprasti žmonės. Svarbu, kad šiuos žmones kurie aukojosi dėl savo gimtos kalbos, dėl lietuviško žodžio prisimintų jaunoji karta.

Klubo nariai sprendė Panevėžio apskrities Gabrielės  Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos sudarytą testą ir pasitikrino savo žinias apie knygnešystės laikus. Vėliau senjorai žiūrėjo lietuvišką filmą „Knygnešys“-režisierius  Jonas Trukanas.

Tradiciškai buvo sveikinami kovo mėnesį gimę klubo nariai, sakomi palinkėjimai, įteiktos gėlės, dovanėlės. Prie arbatos puodelio senjorai valgė gimtadienius švenčiančių tortą, kalbėjosi apie artėjančias pačias gražiausias pavasario šventes Šv. Velykas ir kitus malonius  pavasario dalykus. Skirstantis senjorai palinkėjo vieni kitiems gražaus,  šilto pavasario.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.