Aukštaitiškos tautinės juostos ir jų pynimo ypatumai

Balandžio 28  d. Strigailiškio bibliotekoje įvyko seminaras „Aukštaitiškos tautinės juostos ir jų pynimo ypatumai“,  skirtas Aukštaitijos metams paminėti. Pranešimą skaitė ir edukaciją – juostelių pynimą raktų pakabukams – vedė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos nematerialaus kultūros paveldo specialistė Sigutė Mudinienė. Ji apžvelgė visų Lietuvos regionų tautines juostas papasakojo, kad juostos gali būti pintinės ir austinės. Austinės dar gali būti vytinės (stipriausios). Jos buvo naudojamos vadelėms, vyrai  jas rišdavosi ant batų. Austinės juostos buvo naudojamos sijonams, kojinėms susijuosti. Tinklinio pynimo juostos buvo naudojamos kaip šalikai.

Edukacijos metu buvo pinamos dvinytės juostelės. Seminare dalyvavo Didžiasalio, Tverečiaus, Dietkauščiznos, Gilūtų, Strigailiškio bibliotekų bibliotekininkės ir skaitytojos. Strigailiškio bibliotekos skaitytoja Aldona Mašalienė surengė trumpą ekskursiją po Strigailiškio žuvininkystės ekspoziciją.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.