Baltosios lazdelės diena

Spalio 23 d. bibliotekoje vyko Baltosios lazdelės dienai skirtas renginys „Mūsų draugė – Baltoji lazdelė“. Renginį pradėjo ilgametis bibliotekos elektroninių knygų skaitytojas Justinas Bečelis jis pasveikino susirinkusius smuiku atliekamu kūriniu, jam gitara pritarė Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytojas Raimondas Jasiulionis. Tą dieną renginyje dalyvavo ir Lietuvos audiosensorinės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Erika Buivydienė ir šios bibliotekos  Panevėžio padalinio vyr. bibliotekininkė Asta Kregždė. Jos pristatė ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė sistema)  autobusiuko paslaugas.  ELVIS – tai virtuali biblioteka, skirta žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. Viešnios supažindino susirinkusius su naujomis skaitymo galimybėmis: nemokama virtualia ELVIS biblioteka, paaiškino dėl kokių priežasčių žmonės negali įprastai skaityti. Tai sąlygoja fizinė negalia ar ligos, dėl kurių žmogus negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti, žinoma, silpnaregiai ir neregiai, kuriems rega silpna dėl amžiaus ar ligos, vaikai ir suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją) ir kt. Taip pat viešnios patarė, kaip elgtis, jei Jūsų sveikatos sunkumai trukdo skaityti. Viena iš priemonių – kompaktiškas aparačiukas (grotuvėlis) į kurį galima įrašyti apie 20 knygų. Tokį aparačiuką išsinuomojo ilgametis Ignalinos bibliotekos el. knygų skaitytojas Justinas Bečelis. Tikriausiai atsiras ir daugiau tokių skaitytojų bibliotekoje. Renginyje dalyvavo pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ nariai (daugeliui jų aktuali ši problema), kiti miesto žmonės ir, žinoma, bibliotekos el. knygų skaitytojai.

ELVIS garsinių knygų biblioteka pristatyta ir Dūkšto bibliotekoje. Gausiai susirinkusiems Dūkšto globos namų ir Dūkšto grupinio gyvenimo namų  gyventojams Erika Buivydienė ir Asta Kregždė pristatė Lietuvos audiosensorinės bibliotekos veiklą, supažindino su įrenginiu, kurio pagalba galima klausyti garsines knygas.  Pirmuoju Elvis bibliotekos vartotoju Dūkšte tapo globos namų gyventojas Juozas Juršėnas. Nuo šiol jis turės savo įrenginį, kurį patogu nešiotis kišenėje  ir  klausytis garsinių knygų. 

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.