Jo gyvenimas buvo teatras

„Jo gyvenimas buvo teatras“ – šie žodžiai taikliai apibūdina kraštietį kino ir teatro aktorių, režisierių Artūrą Šablauską, kuriam šių metų spalio 29 būtų sukakę 60 metų. Nors jau 11 metų, kai  Artūro nėra tarp gyvųjų, jo šviesus atminimas vienija jį pažinojusius, klasiokus, su kuriais jau mokyklos suole prasidėjo jo kūrybinis kelias. Artūras Šablauskas gimė Juodagalvių kaime, čia, pas senelius, užaugo, baigė Mielagėnų vidurinę mokyklą. Jo mama, Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė, vaidmenis kūrė teatre Kaune, o Artūras tuo metu  buvo Mielagėnų vidurinės mokyklos dramos būrelio siela, pagrindinis aktorius, klasės vakaronių, spektaklių režisierius, skaitovų konkursų laureatas. 1981 m. baigęs vidurinę, studijavo Klaipėdos universiteto menų fakultete.

Po studijų ir dviejų tarnybos armijoje metų Artūras Šablauskas vaidino Nacionaliniame, Vilniaus mažajame, Ukmergės, Panevėžio, Kauno teatruose, 1992 – 96 m. dirbo Lietuvos rusų dramos teatro direktoriumi. Jis sukūrė epizodinių vaidmenų Lietuvos televizijos serialuose, filmavosi kine, buvo laukiamas renginių vedėjas. Vilniaus Mažajame teatre A. Šablauskas kūrė neįgaliųjų teatrą, režisavo jam spektaklius („Stiklinis žvėrynas”, „Mažasis princas“). Tai buvo neįgaliųjų integracijos teatre pradžia. Iki tol neįgalieji vaidindavo tik mėgėjų teatrų spektakliuose.

Artūras buvo talentingas improvizatorius. Ši jo savybė buvo ryški nuo vaikystės ir mokykloje, ir namuose, kai tekdavo vaidinti vyresnįjį brolį, sekantį jaunėliui nesibaigiančią pasaką. Gebėjimas improvizuoti padėdavo jam sukantis iš nepatogesnių gyvenimiškų situacijų, ir, be abejo, pelnė aplinkinių simpatijas. Jo niekas neprisimena supykusio. Jam ir scenoje bei ekrane „nelipo“ neigiamų personažų vaidmenys.

Paskutinį spalio šeštadienį, Artūro Šablausko gimtadienio išvakarėse, būrelis jo klasės draugų, auklėtojos ir jaunesnysis brolis su šeima susitiko buvusioje Mielagėnų mokykloje, dabartinėje kaimo bibliotekoje. Jaukioje aplinkoje liejosi prisiminimai apie gerokai nutolusius  metus, apie mokyklinius spektaklius, ekskursijas ir žygius, ir apie bendraamžius, kurie jau Anapus, o televizoriaus ekrane viena kitą keitė skaidrės, iš kurių šypsojosi Artūras ir mes, kurie, pasak klasiokės Dalios, „kai buvom mokykloj, ir mes tam teatre turėjom prabangą būti“.

Artūras mėgo fotografuoti, turėjo fotoaparatą (tuomet juos turėdavo nedaug kas, o fotografija telefonu dar buvo tolygi fantastikai). Prasidėjus feisbuko ,,erai“, Artūras pildė jį savo nuotraukomis ir labai ragino klasiokus susikurti feisbuko profilius tam, kad galėtume vieni kitiems parodyti, kuo gyvename, kad galėtume bendrauti, dalintis. Jo fb paskyra iki šiol neišjungta, tik įrašai nutrūko 2012 metais…

Artūro Šablausko vaidmenys kine:

2013 m. Lošėjas (Lietuva)  Antanas

2013 m.  Anna Karenina  (Ispanija, Italija, Lietuva, Prancūzija) – viešbučio portje

2012-2013 m.  Pamiršk mane (Lietuva) epizodas

2012 m. Be namų (Lietuva ) epizodas

2011 m.  Pavogta laimė (Lietuva)

2011 m. Kas nori nužudyti Mią? (Lietuva) epizodas

2011 m.  Kelias namo (Lietuva)epizodas

2010 m.  Svetimi (Lietuva)epizodas

2010 m. Drąsos kaina (Lietuva) epizodas

2010 m. Linksmoji našlė (Lietuva, Ukraina) muitininkas

2009 m. Nemylimi (Lietuva) teisėjas

2006 m. Diringas (Lietuva ) epizodas

2005 m. Dievų miškas (Anglija. Lietuva) konclagerio kalinys

2002-2003 m. Prokurorai (Lietuva) Maksas

2001-2010 m.Gedimino 11 (Lietuva) vežėjų atstovas

Rima Misiūnienė,

Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Mielagėnų filialo vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukos iš asmeninio archyvo, interneto ir A. Šablausko Facebook paskyros

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.