Bibliotekos padėkos vakaras

Artėjant šv. Kalėdoms vyksta patys gražiausi, šilčiausi, nuoširdžiausi renginiai. Skubama pasidžiaugti, padėkoti, pabūti kartu, suskaičiuoti darbus, apkabinti brangius žmones.  Gruodžio 19-osios pavakarę tradiciniame Ignalinos viešosios bibliotekos padėkos vakare džiaugtasi draugais, bičiuliais, rėmėjais, šiais metais buvusiomis veiklomis ir žmonėmis, kurie jose dalyvavo, kūrė, įgyvendino projektus, savanoriavo, taip pat paminėtos ir  įspūdingos  bibliotekininkų darbo sukaktys. Kalbėta apie Aukštaitijos metus ir šio regiono gamtos, architektūros, kultūros bei papročių išskirtinumą, klausytasi iš Aukštaitijos kilusių atlikėjų.

Šventiškame vakare kartu su kitais savivaldybės atstovais dalyvavęs vicemeras Vaidotas Židanavičius bibliotekos direktorei Loretai Aleknienei perdavė mero dovaną,  džiaugėsi bibliotekos veiklomis, linkėjo gražių ir prasmingų metų, meilės knygai ir kūrybai bei daugiau dalyvaujančių vyrų visose veiklose ir renginiuose.

Vėliau buvo išdalinta keliolika padėkų, dovanėlių.  Minėdama Aukštaitijos metus, Biblioteka socialiniuose tinkluose organizavo viktoriną ir kiekvieną ketvirtadienį pateikdavo vis naują klausimą apie Aukštaitiją. Iš 120 dalyvavusiųjų daugiausiai teisingų atsakymų surinko ir buvo pasveikintos Diana Trukanienė, Lina Kovalevskienė ir Virgilija Kliukaitė.

Už gražią ir šiltą bendrystę, susitikimus su vaikais ir jaunimu, bendrus renginius ir veiklas  dėkota švietimo įstaigoms: Ignalinos Česlovo Kudabos, Vidiškių, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoms, mokyklai „Šaltinėlis“ ir Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklai. Džiaugtasi bendradarbiavimu su Visuomenės sveikatos biuru, dėkota direktorei Žanetai Meidūnienei ir specialistei Jolitai  Kazulėnienei. Padėka įteikta Ignalinos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjai Jurgitai Zenkuvienei, aplankančiai Ignalinos ir rajono bibliotekas, organizuojančiai prevencinius susitikimus. Už kartu organizuotus  lietuvių kalbos dienoms skirtus renginius dėkota Valstybinės lietuvių kalbos komisijos darbuotojai Vilijai Ragaišienei, už savanorystę, renginių vedimą – žurnalistei Linai Raginytei.  Sveikinta Ignalinos trečiojo amžiaus universiteto vadovė Regina Lisauskienė.

Džiaugtasi išplėtota ir visuomenei patraukliai pristatoma kraštotyrine ekspozicija Ceikiniuose, dėkota  bibliotekininkei Onai Martinėnienei, už skaitytojų klubų veiklos organizavimą Ignalinos bibliotekoje ir jos filialuose padėkos įteiktos  Virginijai Mesropian, Laimai Banienei, Daliai Koršul, Jolantai Žuromskienei, Elvyrai Mačiulienei ir Nijolei Mažeikienei. Knygos, jų skaitymas, bibliotekos, visais laikais vienija ir buria bendruomenes. Tai verta švęsti, už tai verta dėkoti.

Šiemet Biblioteka užbaigė svarbų  tarptautinį skaitymo skatinimo projektą ,,Europa skaito  ir kuria“. Per dvejus metus kartu su septyniais partneriais iš šešių šalių  sukurta internetinė erdvė pirmajai Europoje tokio tipo skaitmeninei knygų treilerių (anonsų) bibliotekai. Padėkota projekte dalyvavusioms ir knygų anonsus kūrusioms bibliotekininkėms: Kristinai Ignatjevai, Renatai Rastenienei, Sandrai Rastenytei, Laimai Andrijauskienei.

Jaudinančiai gražios ir pagarbos vertos bibliotekininkų darbo sukaktys. Už kūrybingumą, meilę knygai ir savo profesijai dėkota 30 metų bibliotekoje dirbančiai Vidai Sekonienei, 35-erius metus bibliotekininke dirbančiai Vandai Lazarevai, 40 metų  dirbančioms Ritai Ramanauskienei ir Janinai Pervaneckaitei, 45-erius metus dirbančiai Nijolei Pivoriūnienei.

Išdalijusi dovanas ir padėkas,  taip gausiai susirinkusius darbuotojus ir svečius sveikino ir malonių įspūdžių, gražių ateinančių švenčių, gerovės, santarvės, meilės bei šviesos mintyse ir širdyse linkėjo bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė: ,,Tegul kiti metai tarsi ant elnio devyniaragio ragų atneša jums saulę…”. Padėkos vakaras tradiciškai užbaigtas bendra dovana visiems susirinkusiems. Tiek daug gėrio ir saulėtų jausmų pažėrė dvi jaunos, žavios ir be galo muzikalios atlikėjos – Aukštaitijos, Zarasų krašto, dukros. Romantiškai šviesų koncertą Ignalinai atvežė ,,Baltos varnos“, seserys Milda ir Teresė. Nuostabios akimirkos visus suvienijo, muzika užbūrė. Vėliau Padėkos vakaro dalyviai pakviesti pabendrauti prie arbatos stalo. Biblioteka gražiai užbaigia šiuos metus ir žada, kad kitais tikrai kažką naujo sukurs, nuveiks, dovanos…

Parengė  Lina Kovalevskienė

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.