Pristatyta knyga

Vienas iš Lietuvos  nepriklausomybės atkūrimui  skirtų renginių – knygos  sutiktuvės Ignalinos viešojoje  bibliotekoje ir susitikimas su autoriumi. Istorikas, karybos tyrinėtojas Giedrius Petkevičius kovo 7 d.  pristatė ketvirtąją savo knygą ,,Kruvinos saulėgrąžos: Rusijos–Ukrainos karo dienoraštis”. 

Istorikas, socialiniuose tinkluose save pristatantis Sausuolio slapyvardžiu, sakė, kad pirmosios trys jo knygos – Didžiųjų karų paslaptys“, „Karo žmonės“, „Karo anatomija“– daugiau skirtos XX a.  karybos istorijai.  Dienoraščio forma parašytoje naujausioje knygoje – karo Ukrainoje pradžia, vyksmas, informacija apie abiejų pusių ginkluotę, taktikas, propagandą. Skaitytojai čia ras istorines šiandienos karo paraleles su Antruoju pasauliniu ir Žiemos karu. „Norėjau suteikti žinių, kurios žmonėms padės geriau suprasti, ką jie mato karo reportažuose ir vaizdo įrašuose“, – sakė G. Petkevičius. Autorius rodė istorines ir menines fotografijas, atspindinčias žmogaus tragizmą karo kontekste,  karo pražūtingumą.  

Giedrius Petkevičius tarnavo Krašto apsaugos savanorių pajėgose, studijavo Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos fakultete. Žmogaus sielos gelmes ir tamsiąsias puses tyrinėjo dirbdamas psichologu su nuteistaisiais. Jis daug bendrauja su karininkais, domisi  pratybomis, Šaulių sąjungos veikla,  nagrinėja įvairius leidinius, dokumentus:  ,,Karyba man jau seniai rūpi. Knygas rašau ne dėl mados, o norėdamas edukuoti žmones, nes  suprasti esminius dalykus labai aktualu, nuo to priklauso mūsų saugumas ir gyvybė…”. 

Pristatydamas savo knygoje apžvelgiamas temas, G. Petkevičius kalbėjo ir apie Rusijos grėsmę Lietuvai bei pažymėjo, kad nors kare  visada užtenka baisumų, rusų kariai pasižymi ypatingu žiaurumu ir netgi antžmogiškumu:  ,,Istorija pateikia daugybę faktų, kai Rusijos pajėgos demonstravo du prieštaringus, tačiau vienas kitą makabriškai papildančius veiksmų scenarijus – žiaurumą užpultiesiems,  abejingumą nelaimėn patekusioms saviškių pajėgoms ir savo karių gyvybių  nuvertinimą.”.  

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Virginija Mesropian Giedriui Perkevičiui įteikė bibliotekos suvenyrą, dėkojo už ignaliniečiams skirtą laiką,  įdomų pasakojimą. Visi norintys galėjo įsigyti knygų, pabendrauti su autoriumi asmeniškai.  

Parengė  Lina Kovalevskienė

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.