Širdis džiaugsmui atvėręs vakaras

Kovo 28 d. šviesus ir džiaugsmingas vakaras dovanotas atėjusiems į Ignalinos viešąją  biblioteką susitikti su aktore Nijole Narmontaite. Viešnią  ką tik praėjusios Teatro dienos proga  pasveikino bibliotekos direktorė Loreta Akeknienė. O paskui vyko tikras, gyvas, improvizuotas spektaklis. 

Aktorė į salę įsiveržė lyg gaivus pavasario vėjas. Su tokia galinga džiaugsmo jėga, kad akimirksniu nupūtė rimtį ir dienos nuovargį, o vietoj to pažėrė gerą dozę  juoko ir  veiksmo. Eiles deklamavo, anekdotus, istorijas pasakojo, dainavo, grojo akordeonu ir net šoko. ,,Išdykauju ir nenusibosta išdykaut! „,– sakė aktorė ir pasigyrė pradedanti rašyti 8-tą knygą, besiruošianti savo jubiliejiniam vakarui ir kūrybiniam turui po JAV…  

Narmontaitė prisiminė, kaip Ignalinoje lankėsi prieš septynerius metus, tuomet pristatė pirmas knygas apie aktorius ir teatro užkulisius. O dabar atvežė jau šeštą ir septintą: ,,Aktoriai ir (gi) skanėdos. Ko nereagavo žiūrovai” ir  ,,Aktoriai ir režisieriai. 77 laimės receptai”. Skaitytos ištraukos iš šių knygų. Autorė tiki, kad didžiausias jos sveikatos šaltinis yra juokas.  Ji ir skaitytojams nori to gero juoko dovanoti, nori juos užkrėsti džiaugsmu ir, kaip toj jos dainoj, pakviesti nustoti dejuoti. 

Septintojo  knygoje net 77 aktoriai ir režisieriai pasakoja savo vaikystės istorijas, juokingus nutikimus teatre, dalijasi laimės receptais. O ta  laimė turi tūkstančius veidų, vardų… Ji  priklauso nuo požiūrio. Vienintelis patarimas: jei jautiesi nelaimingas, ieškok kito kelio. Gali būti, kad laimė tavęs laukia už posūkio. Dalai Lama yra pasakęs: „Nėra kelių į laimę – kelias yra laimė.“  Kartvelai sako: „Gyvenimas yra šventė. Švęsk jį.“  Šiais posakiais aktorė ir vadovaujasi: ,,Dievinu svečius, todėl visų  savo knygų herojus kviečiausi į namus, ruošiau jiems vaišes, nes tik taip įsivaizduoju bendravimą: degančios žvakės, skanus maistas, vynas, puiki kompanija ir istorijos, istorijos, istorijos: juokingos ir skaudžios, gyvenimiškos ir teatrinės…”

Aktorė pasakojo apie savo spektaklius, mylimus vaidmenis ir patį svarbiausią jos gyvenime, visą esybę atspindintį ir jau 24 metus vaidinamą – ,,Meistriškumo pamokos” (Maria Callas), pastatytą režisieriaus Gyčio Padegimo. Dabar kaip tik vyksta turas po Lietuvą – atsisveikinimas su šiuo spektakliu. N. Narmontaitė net nusiminė, kad tiek mažai salėje buvusių žmonių jį yra matę…  ,,Atvažiuokite balandžio 11 d. į Širvintas! „,– kvietė ji. 

Buvo ir gyvenimiškų patarimų apie santykius, meilę, apie tai, kad visos ligos nuo nervų, o jos amžiaus moterys turi ne džiūti, bet žydėti, todėl ir negalima skanių pyragų atsisakyti. Juos aktorė taip mėgsta kepti. Tais pyragais vaišina ir savo draugus, knygose aprašytus kolegas. Dar ji mėgsta keliauti, žvejoti, grybauti, megzti… Ir negaili gerų žodžių mylimam vyrui. 

Na, o susitikimo pabaigoje visi norintys galėjo nusipirkti aktorės knygų, pabendrauti su ja asmeniškai. Vakaras buvo tikrai nuostabus. Laikas prabėgo nepastebimai. Lyg gerame spektaklyje. Ir pats gyvenimas – lyg spektaklis, o svarbiausias jo personažas – džiaugsmas.

Lina Kovalevskienė

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.