,,Amerikos pirtyje“ viešas pastatymas prieš 125 metus tapo istorine lietuvių teatro gimimo data. Komedija gimė sudėtingomis istorinėmis aplinkybėmis ir buvo platinama rankraščio pavidalu. 1895 metais slapta nuvežta į Tilžę ir išspausdinta. Tik nedaugelis to meto lietuvių inteligentų žinojo, kad komedijos autorius pasirašęs Keturakio slapyvardžiu yra Vilkutaitis. Po keleto metų išaiškėjo, kad yra du broliai Antanas ir Juozas Vilkutaičiai. Tikima, kas autorystė priklauso abiems broliams. Kaip teigė pats Juozas Vilkutaitis, rašydamas komediją, ,,nebuvo dar matęs jokio teatro ar vaidinimo“. Kaip paskatinimas rašyti, tuo metu Vilkutaičių tėviškėje įvykęs skandalingas įvykis: apsukrus kaimo vyrukas atkakliai viliojo kaimynų merginą, neva norėdamas ją vesti ir kartu bėgti į Ameriką, tačiau išviliojęs pinigus, išdūmė per Atlantą pats vienas.
Reikšminga yra tai, kad ,,Amerika pirtyje“ pastatymas Palangoje vyko Spaudos draudimo sąlygomis. Tai buvo pirmas mėginimas Lietuvoje nuo scenos viešai prabilti lietuvių kalba . Tai buvo drąsus žingsnis, bet labai rizikingas.
Peržiūrėję Kauno dramos teatro spektaklį ,,Amerika pirtyje“, kuriame vaidino garsūs aktoriai Regina Varnaitė, Milė Šablauskaitė, Leonardas Zelčius, moterys pripažino, kad ir šiais laikais Amerika dar vilioja. Išvykę už Atlanto laimingieji praturtėja ir susikuria išsvajotą gyvenimą.