Rudeninės sutemos ir literatūros magija – Šiaurės šalių literatūros savaitės tradicijos tąsa. Kai rudenėjant dangų apgaubia sutemos, užsidegamos žvakės ir skaitoma. Ši tradicija gyvuoja jau dvidešimt metų ir yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.
Šių metų tema „Laisvė Šiaurės šalyse“ kvietė apmąstyti, ką laisvė reiškia Šiaurės šalių žmonėms. Šiemet taip pat sukanka 80 metų, kai Islandija tapo nepriklausoma respublika, todėl renginio metu su mokiniais buvo nagrinėjama šios šalies istorija, kultūra ir gamta.
Islandai, būdami vikingų palikuonys, saugo unikalų paveldą. Vidiškėse su mokiniai diskutuota apie vikingų runų reikšmes ir kodėl šiuos simbolius jie piešdavo ant akmenų. Mokiniai skaitė ištrauką iš Ran Flugerring knygos „Ugnikalnis“, kuri pasakoja apie įspūdingus gamtos reiškinius ir yra pelniusi Šiaurės Tarybos vaikų ir jaunimo literatūros premiją. Taip pat buvo žiūrimas filmas, kuriame vaizduojamas lavos proveržis – tai leido dar geriau suprasti šios salos vulkaninį pasaulį.
Dietkauščiznos bibliotekoje, skaitytojų klubo nariai skaitė siūloma tekstą „Baldras, Šešėlio sūnus“. Tai istorija apie pastorių ir lapių medžioklę, kuri ne tik supažindino su įdomiu siužetu, bet ir paskatino diskusijas apie laisvės sampratą. Vėliau susirinkusieji žiūrėjo dokumentinį filmą apie Islandiją ir klausėsi Sandros iš Tverečiaus folkloro grupės sutartinių.