Ieva Gasianec

Ignalinos viešosios bibliotekos susitikimų ciklas „Pokalbiai su dailininkais“ mėgstančius plėsti akiratį ir ieškoti naujų potyrių pakvietė susipažinti su jaunąja menininke Ieva Gasianec.

Pakalbinkime…

  • Kaip jūsų gyvenime atsirado tapyba, grafika, skulptūra? Gal potraukį piešti…..  paveldėjote?

Man dailė yra neatsiejama gyvenimo dalis. Nuo pat vaikystės turėjau polinkį piešti ir mėgavausi tuo. Tėvai mano gabumus pastebėjo ir nusprendė užrašyti į Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studijos būrelį. Tad nuo antros klasės mano gyvenime ir kūrybiniame pasaulyje atsirado daugiau džiaugsmo. Už tai esu labai dėkinga tėveliams, kurie norėdami vystyti potencialias mano galimybes nukreipė šiuo keliu ir sudarė sąlygas man augti  ir tobulėti.

  • Ką galėtumėte pavadinti svarbiausiais savos kūrybos įkvėpimo šaltiniais?

Mano svarbiausi kūrybos šaltiniai: parodos, gamta ir muzika.

  • Kas yra tavieji autoritetai ir koks menas skatina ieškoti, eksperimentuoti?

Mano autoritetas yra Henri de Toulouse-Lautrec – XIX amžiaus pabaigos Prancūzijos dailininkas, vienas iš garsiausių postimpresionizmo atstovų, Lakoniškomis priemonėmis – išraiškingais kontūrais, dekoratyviais siluetais ir kontrastingomis spalvomis – jis kūrė paveikslo įtampą ir efektingumą. Savo kūrybiniame darbe pritaikiau fragmentišką kompoziciją, tą patį žanrą, vaizdavimo objektus – balerinas, atlikimo techniką.

  • Ką pasakoja tavo darbai (ar – ką tu jais pasakoji)?

Manau tai yra labai sunku atsakyti į tokį klausimą. Vien dėl to, kad kiekvienas savaip supranta tavo kūrinio idėja arba kitaip jį mato. Bet dažniausiai mano darbai atskleidžia mano emocijas ir fantazijos motyvus.

  • Kas jums yra tapyba? Gyvenimas? Pomėgis? Stebuklingas pasaulis, į kurį …

Grafika – tarsi mano antras kvėpavimas.

  • Ar įsivaizduojate savo gyvenimą be tapybos?

Apskritai be kūrybos, neįsivaizduočiau savo gyvenimo. Grafika yra tarsi meditacija ir atsipalaidavimas protui.

  • Kaip Tau kyla kūrinio idėja? Ar vien emocijos įkvepia Tave kurti? Gal yra ypatingų žmonių, kurie tampa įkvėpimo šaltiniu?

Kūrinio idėja dažniausiai kyla iš emocijų arba iš skaitomų knygų.

  • Ko reikia, kad gimtų paveikslas? Kur jis gimsta pirmiausia? Ar stovėdamas prieš baltą drobę žinote, kuo viskas baigsis?

Dažniausiai naujas darbas gimsta tada, kai emocijos užplūsta ir atsiranda noras tai išreikšti kūrybiškai per piešinį.

  • Ar kūrinių funkcija (pagrindinė) ir yra saviterapinė?

Mano kūrinių funkcija yra saviterapinė. Tai leidžia žmonėms atsipalaiduoti ir pabėgti nuo psichologinių ir emocinių problemų.

  • Kaip manai, kiek įtakos tavo kūrybai (stiliui, braižui, turiniui?) Kodėl turėjo tapyba?

Manau, tai turėjo labai daug įtakos. Nes nuo pat vaikystės ir mokyklos laikų, turėjau visiškai kitokį stilių negu dabar. Bet einant laikui, supratau, kad grafika mane labiau žavi negu kitos technikos. Ir tai tikrai pakeitė mano meno skonį, pradėjau labiau domėtis savo sritimi.

  • Ar pavyksta išvengti kūrybinių kančių?

Manau, kiekvienas menininkas susiduria su kūrybos kančia ir tai visiškai normalu. Kartais būna, kad visiškai gali neturėti motyvacijos arba idėjų kažką kurti. Pati dažniausiai, kai neturiu kažkokio noro, tai tikrai nesiimu kurti kažko. Dažniausiai padarau pertrauka, stengiuosi pailsėti ir skirti laiko poilsiui. Manau tai visiškas normalus dalykas,  nes visi esame žmonės, tai visiškai normalus dalykas turėti kūrybinių kančių.

Įdomu, koks esi namuose, be tapybos? Ar be kūrybos išvis egzistuoja?

Namuose dažniausiai investuoju į žinias. Skaitau knygas, klausausi muzikos, mėgstu gaminti valgyti.

  • Kuris paveikslas tau artimiausias?

Aron Wieselfeld. Study for Night Reading (Studija naktiniam skaitymui).

  • Turi ateities vizijų ar norų?

Norėčiau tęsti studijas užsienyje arba Vilniaus dailės akademijoje.

  • Kokių idėjų nešiojatės savyje šiuo metu? Ar yra koks nors žmogus ar vaizdas, kurį norite nutapyti, bet tam dar neatėjo laikas?

Šiuo metu turiu labai daug idėjų ką norėčiau padaryti, bet tikrai neturiu kažko konkretaus, tai ką norėčiau šiuo metu sukurti.

  • Pabaigai, kokia meno funkcija?

Meno funkcija nebijoti atkleisti save ir būti savimi. Nebijoti išreikšti savęs per savo meno kūrinius, nes taip gali išsiskirti nuo kitų menininkų.


Ignalinos krašto menininkai, kalbinti renginių ciklo „Pokalbiai su dailininkais“  metu, sukūrė po darbą bibliotekai. Ievos Gasianec kūrinys.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.