Sausio 23 d. Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Mokymasis, išmaniosios technologijos ir kūrybiškumas“ (pagal „ERASMUS+“ programos KA2 skirsnį „Bendradarbiavimas inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais“) darbo grupė bei partneriai – Ignalinos trečiojo amžiaus universiteto anglų kalbos ir kompiuterinių technologijų užsiėmimų lankytojai susirinko į neįprastą, virtualią pamoką.
Skype vaizdo konferencijoje bendram užsiėmimui susitiko ignaliniečiai ir Prachaticės (Čekija) senjorų pilietinės organizacijos nariai. Smagu buvo vėl pamatyti pažįstamus veidus iš mokymo-mokymosi kelionių į Čekiją ir Norvegiją, susipažinti su naujais žmonėmis.
Trumpi techniniai nesklandumai nė kiek nesugadino užsiėmimo dalyvių nuotaikos, gal netgi padėjo labiau atsipalaiduoti ir leido suprasti, kad vienas technologines priemones greitai galima pakeisti kitomis. Po draugiškų pasimojavimų prasidėjo darbas. Ignaliniečiai angliškai pasakojo apie savo krašto geografinę padėtį, gamtos grožį, miškus, ežerus, trumpai pristatė miesto istoriją, simboliką. Kalbėjo ITAU klausytojai ir apie save, savo šeimas, įpročius, pomėgius. Lietuviai pasigyrė naujaisiais išmaniaisiais laikrodukais, kuriuos jau spėjo pamėgti. Šie laikrodukai, leidžiantys stebėti savo fizinę būklę, įsigyti pasisėmus patirties iš kitų projekto partnerių – Norevegijos Ostfoldo apskrities senjorų. Sekdami jų pavyzdžiu, ignaliniečiai taip pat bando sveikiau gyventi, o savo pasiekimais dalinasi Facebook grupėje.
Užsiėmimo pabaigoje visus gerai nuteikė ITAU studentų atliekama lietuvių liaudies daina „Ant kalno gluosnys“ (čekams pateiktas laisvas dainos vertimas į anglų kalbą).
Įkvėpti lietuvių pasirodymo trumpai prisistatė ir čekai, daugiau savo žinių bei gebėjimų jie pademonstruos kito virtualaus susitikimo metu, kuris vyks kovo mėnesį.
Jei ir buvo nesklandumų, anglų kalbos klaidų ar tarties trūkumų viską atpirko nuoširdžios šypsenos, draugiškai spindinčios akys. Ši virtuali pamoka – dar viena nauja senjorams suteikta, projekto „Mokymasis, išmaniosios technologijos ir kūrybiškumas“ patirtis, kuri pademonstravo, kad galima mokytis įvairiai, kūrybiškai, nenuobodžiai…