Šiaudiniai sodai – įspūdingiausia lietuvių paprotinės dailės rūšis, kuri gyva iki šių dienų. Sodų rišimas perduodamas iš kartos į kartą ir įtrauktas į Lietuvos nacionalinį paveldą.
Šiaudinius sodus siekiama įtraukti į UNESCO paveldą, jie sparčiai populiarėja mūsų šalyje. Šiaudinių sodų kūrimas – tai apeiginis menas. Mūsų krašte tai primiršta meno šaka, o jaunesnei kartai net ir visai nepažįstama.
Programa skirta ugdyti pažinimo ir menines kompetencijas per šiaudinių sodų gamybą, atskleisti mūsų šalies etinės kultūros išskirtinumą, jos archaiškumą, neišsenkantį kūrybiškumą.
Užsiėmimai gali būti integruoti į pamokas, teminius susibūrimus, renginius. Edukacijos metu sužinosite apie sodų vėrimo meną ir jo prasmę, patys susirišite tradicinį šiaudinį kūrinį.
Programa susideda iš dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Pirmoje dalyje edukatorė (bibliotekininkė) supažindina dalyvius su šiaudinių sodų istorija, tradicijomis, panaudojant skaidres ir pavyzdžius pamokoma, kaip paruošti šiaudus. Pristatoma knyga „Sodo rėda“.
Antroje dalyje dalyviai sužino, kokiais būdais sodas rišamas, kiekvienas pasigamina pagrindinius sodo elementus. Surišamas „Draugystės sodas“. Pristatoma bibliotekoje veikianti sodų ekspozicija.
Trukmė: iki 2 val.
Edukacinė programa orientuota į suaugusių grupę, tačiau gali būti naudojama ir vaikams (jaunimui), visiems, kas domisi tautiniu paveldu, papročiais ir kūryba.
Galimas dalyvių skaičius 10–15 asmenų
Užsiėmimo vieta: Mokyklos g. 11, Meikštų kaimas, 30279 Ignalinos rajonas.
Kontaktai: Jolanta Šalnienė, tel. 8 628 93 737 el. paštas j.salniene@gmail.com