Vienos knygos paroda „Valerija Čepulytė. IŠMAKĖ“

Valerija Čepulytė (1904 – 1987)

gimė Peterburge, 1919 metais su tėvais grįžo į tėviškę – Lazinkų kaimą prie Tverečiaus. Mokytojavo kaimo mokyklose, kartu mokėsi ir pati. Buvo labai rūpestinga mokytoja, mylima ir gerbiama vaikų ir tėvų. Visus gyvenimo sunkumus nugalėjo nenumalšinamas žinių troškimas. Sulaukusi brandaus amžiaus eksternu baigė Vytauto Didžiojo gimnaziją, 1939 metais baigė Vilniaus universitetą. Ji buvo pirmoji moteris 1948 metais apgynusi geografijos mokslų disertaciją
Gerai pažindama žmonių gyvenimą ir Rytų Lietuvos etninę kultūrą, tarmę, gyva ir sodria sodžiaus kalba kartu su Mykole Krinickaite parašė keletą scenos vaizdelių. Vienas iš jų yra komedija „Išmakė“ parašyta tverečėnų tarme. Su apylinkių jaunimu ir pačios autorės mielai vaidino klojimo vakarėliuose.

ČIA GALITE PERSKAITYTI VALERIJOS ČEPULYTĖS KNYGĄ „IŠMAKĖ“

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.