Spalio pirmoji savaitė Europoje skelbiama, kaip DISLEKSIJOS PAŽINIMO SAVAITĖ

Spalio 3-9 dienomis kviečiame jungtis prie iniciatyvos, kurios dėka didinamas disleksijos (DYS) sutrikimo žinomumas.

Daugiau nei 10 % pasaulio gyventojų turi disleksijos sutrikimų, ne išimtis ir Lietuva. Lietuvos mokyklose mokosi per 320 tūkst. mokinių, o tai reiškia, kad daugiau nei dešimtadalis jų sunkiai skaito, negeba suvokti teksto, turi didelių mokymosi sunkumų.  Disleksijos savaitės tikslas – didinti supratimą apie disleksiją, dalintis informacija ir skleisti naujausias žinias, kurios gali pakeisti žmonių, turinčių disleksiją, gyvenimą.

Iniciatyva „Go Red for Dyslexia“ prasidėjo 2015 m. Australijoje ir jau tradiciškai visame pasaulyje rengiama kasmet pirmąją spalio mėnesio savaitę, o Lietuvoje vyksta antrą kartą (pirmoji disleksijos savaitė organizuota 2020 m.). Iniciatyvos tikslas – „nuginkluoti“ raudoną spalvą, išryškinančią klaidas mokykloje, skatinti visuomenę atkreipti dėmesį į skaitymo sunkumų patiriančius vaikus, domėtis ir priimti teisingus sprendimus vaikų lavinimo procese.

Susipažinkite su disleksijos pažinimo savaitės renginiais: https://bbf.lt/WIsBE

Disleksiją turintiems skaitytojams – primename, kad galite naudotis virtualia garsinių knygų biblioteka ELVIS (https://elvislab.lt/ ). Virtualiose ELVIS lentynose įgarsinta rikiuojasi beveik visa mokiniams rekomenduojama literatūra: https://bbf.lt/DMTDU.

Taip pat garsinamos ir kitos puikios knygos ne tik vaikams ir paaugliams https://bbf.lt/IqTrt, bet bet ir suaugusiems https://bbf.lt/NOuNZ !

 Siūlome išbandyti bibliotekos paslaugas: sensorinius skaitymus vaikams https://ignalinosvb.lt/sensoriniai-skaitymai-vaikams/

Visus kviečiame:

  • kurti raudonai – nesvarbu, ar tai siuvinėjimas, nėrimas, piešimas, tapymas ar knygų piramidės statyba – kurkite bet ką, ką galite padaryti raudonais atspalviais.
  • rengtis raudonai – išsirinkite savo gražiausius raudonus drabužius arba naudokite raudonas detales aprangoje, taip skleisdami žinią apie disleksiją.
  • rašyti raudonu rašikliu – eilėraščius, laiškus, dainas ar tekstus apie disleksijai palankią ateitį.
  • nekreipti dėmesio į gramatines klaidas!
  • kelti turinį į socialinių tinklų paskyras, žymėti grotažymes #DisleksijosPažinimoSavaitė2022#GoRedForDyslexia ir taip atkreipti dėmesį.

Disleksijos pažinimo savaitę Lietuvoje organizuoja Lietuvos aklųjų biblioteka, teikianti pagalbą visiems, negalintiems skaityti įprastai, privati iniciatyva „Dyslexia centras“ ir Mokymosi ypatumų centras „Labirintas“. Disleksijos pažinimo savaitę globoja Švedijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.