Projekto partneriai susitiko Fredrikstade

Darbo grupė, atstovaujanti Ignalinos rajono savivaldybės viešąją biblioteką ir Ignalinos trečiojo amžiaus universitetą, lankėsi Norvegijoje, Fredrikstado mieste. Čia vyko tarptautinio projekto partnerių iš trijų šalių – Lietuvos, Norvegijos bei Čekijos – darbo grupių antrasis susitikimas.
Nuo 2018 m. sausio mėnesio šiose šalyse vyresnio amžiaus žmonės mokosi informacinių technologijų galimybes pritaikyti kasdieniame gyvenime, o Lietuvoje ir Čekijoje – ir anglų kalbos. Šie mokymai vyksta, įgyvendinant tarptautinį projektą „Mokymasis, išmaniosios technologijos ir kūrybiškumas“.
Projekto darbo grupė, kurią sudaro Ignalinos, Prachaticės (Čekija) ir Ostfoldo (Norvegija) bibliotekų, trečiojo amžiaus universiteto (Ignalina), senjorų pilietinės organizacijos (Prachaticė) ir mokslo centro INSPIRIA (Fredrikstadas) atstovai ne tik organizuoja minėto projekto mokymo veiklas, bet ir siekia efektyvaus apsikeitimo mokymo bei mokymosi metodais tarp šalių, bendradarbiauja, kuriant bendrą e-knygą.
Dvi dienas tarptautinio projekto darbo grupė posėdžiavo, dalijosi patirtimi apie jau įvykdytas užduotis bei tarėsi ir planavo, kaip vyks tolesnės projekto veiklos. Peržiūrėtas veiklų tvarkaraštis, suformuluotos vasaros užduotys studentams, smulkiai aptartos e-knygos kūrimo detalės. Daug diskusijų sukėlė jau birželio mėnesį Prachatice mieste (Čekija) vyksiantys tarptautiniai mokymai.
Be to, susitikimo metu partneriai apsilankė mokslo centre INSPIRIA. Šio projekto dėka mokslo centre sukurtos paslaugos, specialiai skirtos vyresniojo amžiaus žmonėms. Seminarai, mokantys žmones naudotis neįprastomis mobiliųjų telefonų funkcijomis bei kitais informacinių technologijų privalumais vyksta ne tik šiame mokslo centre, bet ir Ostfoldo apskrities Moss ir Askim viešosiose bibliotekose.
Projektas „Mokymasis, išmaniosios technologijos ir kūrybiškumas“ vykdomas pagal ERASMUS+ programą, projektą administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

8cfb1ef5639cbcc4880c5b1708cedafa568431cf5a79bb2de0pimgpsh fullsize distr 200x43

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.