Gimtadienis bibliotekoje

Lapkričio  11–17 dienomis bibliotekose vykstanti Šiaurės šalių literatūros savaitė  pakvietė skaityti  garsiai tas pačias knygas Šiaurės ir Baltijos šalyse, nuo Grenlandijos vakaruose iki Baltijos šalių rytuose.  Šių metų tema – šventės Šiaurės šalyse.  Lapkričio 12 d. Didžiasalio biblioteka  savo mažuosius skaitytojus pakvietė dalyvauti skaitymo popietėje ir, pasitelkiant knygos magiją, sužinoti, kaip gimtadienį švenčia Pepė Ilgakojinė Viloje Vilaitėje kartu su draugais.  Vėlyvo rudens popietė  labai tinkama visiems kartu susiburti, skaityti, bendrauti ir, žinoma, švęsti  gimtadienio šventę.  Renginyje dalyvavo Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos jaunesnieji mokinai su mokytojomis, DVG ir SPŠC  Vaikų  dienos grupės vaikai su soc. darbuotoja, darželinukai. Į šventę su tortu ir balionais  atskubėjo IKSC Didžiasalio padalinio laisvalaikio organizatorė Valentina Sinkevič,  kuri ir vedė renginį bei skaitė tekstą iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“. Be to ji grojo vaikų žaidimams ir dainoms.  Bibliotekininkė Audronė papasakojo apie  linksmą rašytojos A. Lindgren vaikystę ir knygos apie Pepės Ilgakojinės nuotykius atsiradimo istoriją. Po skaitymų vaikai diskutavo apie gimtadienio šventę, dalyvavo viktorinoje apie Šiaurės šalis, o teisingai atsakę į klausimus  gavo prizus.

Vėliau buvo švenčiamas tikras Pepės gimtadienis!  Koks  gi gimtadienis be linksmybių ir saldumynų? Tad buvo tortas su fejerverkais, daniški vafliai, saldainiai, linksmi žaidimai „Dovanų ratas“, „Jurgelis meistrelis“,  gimtadienio dainos.  Ir, svarbiausia, tarp linksmų vaikų sukosi raudonplaukė mergaitė styrančiomis kasomis ir skirtingomis kojinėmis – tikra Pepė Ilgakojinė.  Penktokė Ingrida taip puikiai  įkūnijo personažą, kad galima buvo pagalvoti, jog  tikroji Pepė stebuklingai atkeliavo į Didžiasalio biblioteką švęsti savo gimtadienio. Šilta, jauki popietė pralėkė labai greitai. Smagu buvo ir skaityti, ir klausyti, kartu visiems dainuoti, jausti savyje šventės virpulį. 

Gintarė Jurgelėninė
Nuotraukos Audronės Filipavičienės

Siekdama, kad svetainė sklandžiai veiktų ir pagerėtų Jūsų naršymo patirtis, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka naudoja slapukus. Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Pažymėtina, kad kai kurios svetainės dalys gali neveikti, kaip numatyta, jeigu nesutiksite su slapukų politika.